left
right
Dorosłych
-
+
Wiek 0-7 dziecko
-
+
Wiek 8-12 dziecko
-
+
Wiek 13-17 dziecko z rodzicami
-
+
Zamknij
Wybierz

+48 508 911 508

Informator
FAQ

ROZSMAKUJ SIĘ W ŚWIĘTOKRZYSKIEM!

Jeśli zastanawiacie się, czy można rozsmakować się w Świętokrzyskiem, a do tego zabrać ze sobą kilka świętokrzyskich upominków na chłodne jesienne lub zimowe dni, odpowiadamy – ZDECYDOWANIE TAK! Co więcej – doskonale smakują o każdej porze roku!

Czy wiedzieliście, że sery mają duszę? Uświadomiła nam to Serownia Podłazy: Sery mają duszę, bo pożyteczne bakterie i pleśnie, które żyją w serze to żywe organizmy. To one właśnie nadają serom smak i zapach, a są bardzo kapryśne i nieprzewidywalne. Sery z kozieradką, czarnuszką, nagietkiem, czosnkiem niedźwiedzim, pieprzem, chili. Wszystkie bardzo dobre i smaczne, bez konserwantów – sama natura. Ser Antoni otrzymał prestiżowy certyfikat „Jakość Tradycja” – taką samą odznaką może pochwalić się np. Majonez Kielecki. Serownia Podłazy to miejsce dla osób, które pragną poznać smak prawdziwych serów dojrzewających.

Jeśli chcielibyście posłuchać ciekawych opowieści o uprawie winogron, a do tego jesteście miłośnikami „butelkowanego szczęścia”, koniecznie musicie wpaść do Winnicy Milanowskiej na zwiedzanie winnicy, winiarni i degustację win. W Winnicy Milanowskiej pasja do wina łączy się z gruntowną wiedzą na jego temat: to jest takie magiczne miejsce, u podnóża Łysej Góry i Świętego Krzyża, gdzie historia i legenda splata się z rzeczywistością, gdzie świętokrzyskie czarownice, w znany tylko sobie sposób, produkują czarodziejską miksturę szczęścia – „Wino Milanowskie”. Ten w pełni naturalny napój przynosi zdrowie, radość i miłość, tym, którzy go kosztować będą.

A co powiecie na królewskie śniadanie z dodatkiem płynnego złota? W łyżeczce miodu kryje się ponad 300 dobroczynnych składników. Pasieka Rodzinna Miody Napękowskie znajduje się z dala od zgiełku, a blisko lasów i łąk, co pozwala na oferowanie najwyższej jakości, ekologicznych i naturalnych produktów. Słoneczne dni zamknięte w słoiku znajdziemy w aromatycznym i zdrowym miodzie akacjowym, natomiast z mleczy powstaje pełen letniej aury miód mniszkowy. Można wybierać wśród naturalnych, polskich smaków, m.in.: nektarowo-spadziowy, rzepakowy, wrzosowy, gryczany – każdy inny. Wszystkie wartościowe i smaczne.

Miłośnicy piwa powinni być zadowoleni z wizyty w Browarze Popiel. Piwo jest naturalnie warzone, niepasteryzowane, niefiltrowane, bez konserwantów – powstaje na bazie tradycyjnych receptur. Budynek browaru znajduje się w miejscu dawnych czworaków, a Goście racząc się złotym trunkiem mogą obserwować jego produkcję. Można zakupić butelkowane piwo na wynos (nowością jest piwo hibiskusowe – stworzone i warzone przez KOBIETY). Można też spróbować burgera z bizona z własnej hodowli w Kurozwękach.

I jeszcze słodkości – po krówki latamy do Opatowa, a po śliwki w czekoladzie do Szydłowa. Od 30 lat produkuje się krówkę opatowską niezmienioną metodą, przy użyciu tych samych urządzeń, pakując ją ręcznie. Natomiast „Szydłowianka” to niezwykła pralina skrywająca w sobie smak historycznego Szydłowa i wyborną śliwkę - symbol lokalnego kunsztu sadowniczego. W Szydłowie panuje wyjątkowy mikroklimat, jest czysta ziemia, powietrze i woda, co wpływa na znakomity smak owoców. Śliwka „Szydłowianka” jest jedyna w swoim rodzaju. Bezkonkurencyjna. Obłędna.

A słyszeliście kiedyś o bielińskiej truskawce? Uprawiana jest w naszej gminie od dziesięcioleci, a popularność zawdzięcza przede wszystkim wyjątkowym walorom smakowym i zapachowym, niepowtarzalnemu kolorowi, jędrności i soczystości - została wpisana na listę produktów tradycyjnych w województwie świętokrzyskim.

W bliskiej odległości od Siedliska znajdziecie sery, miody i wino. Trochę dalej: piwo, krówki i najpyszniejszą na świecie śliwkę w czekoladzie. Mała Carownica i Wiedźmy od lat zaglądają we wspomniane miejsca i dziękują producentom specjałów, że nieprzerwanie mogą się nimi raczyć.

Jak daleko z Siedliska Carownica do „zasmakowanych” miejsc?

Winnica Milanowska: 6 km, winnicamilanowska.pl
Pasieka Rodzinna Miody Napękowskie: 10 km, miodynapekowskie.pl
Serownia Podłazy: 15 km, facebook.com/Serownia-Pod%C5%82azy-581630028592020/
Śliwka Szydłowianka: 32 km, stolicasliwki.pl
Browar Popiel w Kurozwękach: 33 km, browarpopiel.pl
Krówka Opatowska: 35 km, krowkarenka-sklep.pl/


A truskawki dostarczymy do domku, jeśli tylko wyrazicie na to ochotę :) Rozsmakujcie się w Świętokrzyskiem!


Zobacz wszystkie

Mapa dojazdu Siedlisko Carownica Family & Wellness

© 2024 Siedlisko Carownica - wszystkie prawa zastrzeżone.

from by lemonpixel booking by hotres

Doba hotelowa

17:00 - 11:00

Bezpłatny

Internet Wi-Fi w całym obiekcie

Bezpłatny

Parking dla gości

Akceptujemy

Zwierzęta